...Inspirace nejen pro nevěsty...


Drahá a pompézní svatba zvyšuje pravděpodobnost rozvodu

13. května 2013 v 15:18 | LaVoisin |  O blogu

Svatba hraje v životě párů mnohem důležitější roli, než si mnozí myslí. Nejde ani tak o manželský slib, jako o styl svatby, jenž může poznamenat délku trvání manželství. Zatímco dříve velikost svateb mohla pomáhat překonat krizi manželství, dnes opulentní a drahé obřady vztahům spíš škodí. Podle britských průzkumů vydrží mnohem déle manželství, která začala skromnou a jednoduchou svatbou.

"Mladí lidé jsou už pod tak velkým finančním tlakem kvůli splácení hypotéky a vysokým nájmům, takže drahá a velkolepá svatba jen přidává další stres do jejich života," tvrdí britská právnička Amanda McAlisterová ze společnosti Slater and Gordon.

Podle statistik její společnosti se rozvádějí častěji právě ty páry, které se rozhodly pořádat velkou a nákladnou svatbu. Naopak mnohem trvanlivější jsou dnes manželství, do nichž dvojice vstoupila skromně.

"Příkladem může být herečka Keira Knightleyová, která nejela na svatbu limuzínou, neměla žádné luxusní šaty a obří drahý dort. To může být základní krok k zajištění stabilního a úspěšného vztahu," tvrdí McAlisterová.

Keira na svatbu přijela s matkou v malém Renaultu Clio, pozvala jen padesátku hostů a měla na sobě staré šaty.

Zdroj: novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.