...Inspirace nejen pro nevěsty...


Etiketa stolování u svatební hostiny

16. května 2010 v 15:36 | LaVoisin |  Svatební etiketa a svatební tradice
xxx
Etiketa stolování u svatební hostiny

Rozsazení hostů ke svatební tabuli má svá pravidla, ne všichni svatební hosté pravidla znají, takže je nanejvýš výhodné nenechat svatebčany rozpačitě tápat, kdo má kde sedět a připravit dopředu jmenovky, které umístíte na stůl. Můžete tak rovněž vhodně promíchat svatebčany a docílit toho, že se obě nově spřízněné rodiny lépe poznají a že nebude váznout zábava. Vy sami znáte hosty nejlépe a víte, kdo si s kým bude rozumět a kde je naopak nebezpečí vzniku konfliktu zvláště po posilnění alkoholem.
         Jmenovky se zpravidla vyrábějí ve stejném stylu jako je svatební oznámení, pokud nechcete příliš utrácet natiskněte si jmenovky na tvrdší papír sami. Obvykle se používají jmenovky ve tvaru stříšky, nebo pouze kartičky umístěné na talíř. Další variantou je kartička připevněná špendlíkem k ubrousku na skleničce, nebo nalepená/přišpendlená na opěradlo židle či ovoce (např. jablko). V posledních letech je v módě obdarovávat hosty malou pozorností vytvořenou speciálně pro váš svatební den na památku. V tomto směru se fantazii meze nekladou, oblíbené jsou například miniaturní lahve vína s etiketou natištěnou speciálně pro tento účel. Tyto dárky se většinou umísťují na stůl před každého hosta, v tomto případě můžete jmenovku připevnit na takovouto pozornost. V oblibě jsou rovněž malé čokoládky, ozdůbky, kolíčky atd.
Tip na originální jmenovky: balónky nafouknuté heliem popsané jmény hostů připevněné k židlím, pro efektní fotografii ze svatby pak po přípitku mohou svatebčané vypustit balónky v jeden okamžik ke stropu.

Uspořádání stolů do tvaru písmene U
Jedná se o nejčastější uspořádání stolů na svatbě. U tohoto uspořádání sedí novomanželé uprostřed (ona po pravici). Po levici ženicha sedí jeho tchýně, po pravici nevěsty sedí její tchán. Matka ženicha a otec nevěsty sedí vedle svých životních partnerů, naproti novomanželů sedí svědkové se svými partnerkami, či partnery (je-li svědkem žena, sedí proti ženichovi, muž proti nevěstě). V dalším sledu sedí zpravidla prarodiče a ostatní hosté podle společenské významnosti. Neopomeňte fakt, že společensky významnější hosté sedí zády ke stěně s výhledem do prostoru.

Uspořádání stolů do tvaru písmene I   
Nejčestnější místo u tohoto typu uspořádání je uprostřed dlouhé strany (zpravidla čelem ke vchodu) a odtud se postupně rozsazují hosté dle zásad uvedených výše.

Uspořádání stolů do tvaru písmene T
Nejčestnější místo je na spojnici obou ramének, tedy uprostřed krátké strany, která by v optimálním případě měla být naproti vchodu, rozsazení hostů je opět dle výše uvedených zásad.

Svatební přípitek
O první přípitek na zdraví novomanželů by se měl postarat otec nevěsty či ženicha nebo jeden ze svědků, případně jiný vážený host. Po tomto přípitku hostina zpravidla začíná, ostatní přípitky pokračují mezi jednotlivými chody.

Jídelní příbory
Jelikož se svatební hostina zpravidla skládá z několika chodů, s příbory nakládáme takto: jídelní příbory se odebírají z vnějšku směrem k talíři postupně s jednotlivými chody. Po ukončení jídla se pokládá vidlička a nůž na talíř rovnoběžně vedle sebe -toto je signál pro obsluhu, že může talíř odnést. Pokud budeme v jídle ještě pokračovat, příbor na talíři zkřížíme.

Svatební menu
Nebývá standardním doplňkem svatebních hostin, ale pokud chcete své hosty ohromit, nebo jsou-li navyklí na vyšší standard, nemělo by chybět vytvořené pro každého hosta. Menu by mělo zahrnovat čas a popis jednotlivých chodů svatební hostiny, tedy složení oběda (předkrm, polévka, hlavní chod, zákusek), odpolední a večerní občerstvení (teplá večeře, švédské stoly apod.). Obzvláště pečliví hostitelé neopomenou speciální stravovací návyky některých hostů (vegetariáni, diabetici apod) a nechají připravit alternativní složení svatebního menu pro tyto hosty. Informaci o těchto lidech nejlépe získáte dotazem již při potvrzení účasti hostů (respektive dáte jim možnost výběru dietního jídla, abyste věděli, kolik jakého jídla máte nechat připravit).

Vypůjčeno z webu: websvatba.cz.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wedding dresses wedding dresses | E-mail | Web | 26. července 2011 v 11:45 | Reagovat

I like your taste. :-)

2 Kysučan Kysučan | E-mail | Web | 6. března 2012 v 15:24 | Reagovat

máte pěkný blog

3 Druna Druna | 18. prosince 2015 v 11:08 | Reagovat

Svatební hostiny, rauty a dokonalý svatební catering

http://www.catering-rauty.cz/svatby

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.