...Inspirace nejen pro nevěsty...


Zimní svatba

12. března 2009 v 14:17 | LaVoisin |  Svatební plánování
Zima může být krásným obdobím pro Vaši svatbu. Rozhodně je to jedno z nejromantičtějších ročních období. Pro zimní svatbu jsou nejvhodnějšími barvami bílá, stříbrná, zlatá, světle a tmavěmodrá, švestková. V těchto barvách může mít šaty nevěsta i družičky. Rovněž květinová výzdoba a výzdoba na svatební hostině v těchto tónech bude vypadat efektně. Zimní atmosféru už můžete vyvolat svatebním oznámením se zimním tématem např. se sněhovými vločkami, sněhuláky apod.

Svatební věnec na dveře
Svatební věnec na dveře může být rovněž netradiční, např. z bílého peří a s rolničkami nebo s bílými květy a umělými sněhovými koulemi.

Šaty nevěsty
Šaty nevěsty by měly být doplněny bílým, stříbrným, zlatým nebo tmavěmodrým pláštěm s kožešinovou kapucí nebo kožešinovým rukávníkem. Družičky by měly mít na sobě ty samé pláště, aby efekt byl dokonalý.

Příjezd na svatbu
Lze si zvolit i netradiční příjezd na svatbu na saních nebo v autě se "zasněženými" okýnky, s umělými sněhovými koulemi na kapotě místo tradiční květinové ozdoby, péřovou labutěnku místo pentlí na kapotě auta apod. Jako centrální dekoraci na autě můžete také použít trs šípkových větviček v bílém tylu. Tu samou kombinaci můžete rovněž použít na svatební hostině jako dekoraci svatební tabule. Šípky k zimě patří a působí mnohem přirozeněji než cizokrajné živé květiny.

Družičky
Družičky na zimní svatbě mohou držet místo kytice svíčku nebo kaskádu zvonečků a rolniček na bílé pentli. Pěkná je i široká bílá stuha s jedním zvonečkem nebo rolničkou. Jemným zvoněním vytvoří andělskou atmosféru celému obřadu, zvláště když půjdou uličkou před Vámi. Vy si také můžete do svatební kytice nechat zakomponovat zvoneček nebo rolničky. Družičky mohou také držet malé zelené nebo kožešinové věnečky na bílé stuze nebo lucerničky.

Květiny
Bílé vánoční hvězdy by byly krásné společně s jinými bílými květinami např. růžemi, kalami, karafiáty a jinými. Nebojte se do svatební kytice vplést bílé peří nebo bílou labutěnku.

Svatební hostina
Ideální by byl sál s krbem a plápolajícím ohněm. Také požádejte o bílé talíře. Svatební stoly můžete dozdobit stříbrnou, bílou, zlatou a světlemodrou. Ladit by měly i ubrusy a ubrousky, girlandy, stuhy, balónky apod. Po stole můžete rozhodit umělé sněhové koule, vločky, zlaté penízky a dekorace nastříkat umělým sněhem nebo třpytem. Bílý tyl také pomůže dotvořit zimní atmosféru. Pokud Vám to finance dovolí, nechte si udělat ledové sochy či jiné dekorace.

Sněhový bar
Pro naprosto dokonalou atmosféru si nechte udělat sněhový bar a nabízejte šampaňské, chardonnay a sauvignon blanc na ledu s ojíněnými sklenicemi. Láhve můžete ještě navíc
dozdobit třpytem. Moc hezky také působí bílé a zlaté košilky na víno lemované kožešinovým boa.


Svatební zimní ikebany
Pokud můžete, vyhněte se živým květinovým dekoracím. V zimě květiny nerostou a snadno je můžete nahradit mnohem typičtějšími zimními dekoracemi, které Vám krásně ozdobí stůl, např.:

- zasněžené perníkové chaloupky
- miniaturní sněhuláci s umělými sněhovými koulemi
- skleněné vázy s třešňovými větvemi ozdobenými umělým sněhem a umělými sněhovými
miniaturními koulemi
- vázy s šípkovými větvičkami
- miniaturní ledové sochy
- svíčky společně s věncem dodají slavnostní náladu.

Všechny dekorace můžeme dozdobit bílými vánočními hvězdami se sněhovými vločkami na listech. Můžeme doplnit bleděmodrými květy se stříbrnou stuhou. Každá dekorace použitá na stole vynikne ještě víc, pokud ji postavíte na malé zrcadlo.

Zimní bufet
Doporučujeme svařené víno, sýrové fondue, horkou polévku, teplý chléb, cukroví ve tvaru hvězdic a sněhových vloček. Nezapomeňte na horkou bílou a tmavou čokoládu pro děti.

Pozornosti pro hosty
Hostům můžete jako pozornost věnovat svíčky ve tvaru sněhových vloček nebo sněhové koule z Vašich dekorací, které si pak odnesou domů. Pro tuto příležitost je dobré mít někde na svatební hostině obrovskou vázu s větvemi nebo stromeček, na kterém budou viset různé drobnosti, hosté si je pak "utrhnou" a odnesou domů jako památku na Vaši jedinečnou svatbu. Na stromeček můžete například pověsit vykrajovátka na cukroví ve tvaru srdíčka nebo holubiček. Také můžete každému hostu připravit na talíř malou krabičku, do které schováte lískové nebo vlašské ořechy. Jako v pohádce se Vaši hosté budou cítit, pokud budou oříšky zlaté nebo stříbrné.

Svatební dort
Váš svatební dort může být rovněž v zimním duchu. Stačí použít převážně bílé dekorace a polevu. Cukrář Vám jistě na přání vyrobí sněhové koule na Váš dort. Dort můžete také dozdobit bílým tylem a umělými sněhovými koulemi, aby to vypadalo, že dort sedí ve sněhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivča Ivča | Web | 27. října 2014 v 12:10 | Reagovat

Svatba je resp. měla by být :) jednou za život, tak si to přece musím všechno užít na maximum :) Od výzdoby, přes hostinu, až po večerní zábavu. Obřad samozřejmě taky musí odpovídat zvolenému motivu celého svatebního dne. Já to měla v prostředí golfového hřiště a byla jsem moc moc spokojená. Fotky na tom odkazu nejsou z naší svatby, ale jen pro info, abyste věděli, v jakých prostorách to bylo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.