...Inspirace nejen pro nevěsty...


Seznam hostů

22. srpna 2008 v 15:18 | LaVoisin |  Svatební plánování
Seznam hostů
Dříve (a v současné době ještě na venkově) bývaly velké svatby otázkou prestiže. V poslední době se počet hostů řídí zejména finančními možnostmi. Proto vám doporučujeme: sestavte si seznam osob, které chcete na své svatbě mít. Škrtat se dá vždycky. V první řadě budou na seznamu nejbližší rodinní příslušníci nevěsty a ženicha: otec, matka, sourozenci i se svými partnery a dětmi. Dalšími v pořadí by měli být prarodiče, dále strýcové a tety, bratranci a sestřenice, také kmotr a kmotra. Samozřejmostí je pozvat svědky i s partnerem, v případě církevní svatby i faráře.
Otázkou poté zůstává, koho dalšího na svatbu pozvat, a kde se seznam pozvaných osob zastaví. Pro ulehčení si ženich a nevěsta projdou své diáře každý sám a rozmyslí si u každého jména, co pro něj ten který člověk znamená. Oba seznamy se potom společně proberou, prodiskutují a ev. zredukují. V případě, že svatbu financují rodiče, měli by o počtu hostů rozhodovat i oni s přihlédnutím k Vašim představám. Rozumí se samo sebou, že každý má nárok na stejný počet hostů, nicméně má-li jeden z partnerů širší okruh příbuzných nebo přátel než ten druhý, lze se domluvit na kompromisu, pokud jsou ovšem partnerovi navržené osoby sympatické (přece se nechcete celý večer dívat na lehce nakyslý obličej svého partnera jenom proto, že jste MUSEL mít na hostině příbuzného přes páté koleno, kterého partner ale opravdu nemá rád...).
Seznam hostů nemusí být konečný; samozřejmě v době rozesílání svatebních oznámení, která většinou obsahují i pozvánky ke svatebnímu stolu, by už ale měl být definitivní. Ne všichni pozvaní se budou moci zúčastnit, proto můžete mít nějaké "náhradníky", kteří by mohli v případě potřeby doplnit seznam.
Poznamenejte si ke každému jménu, jakým způsobem bude dotyčný pozván a jakou formou by měl potvrdit účast na svatbě. Jen tak si udržíte přehled a budete mít jistotu, že na svatbu dorazí předpokládaný počet hostů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.